استفاده از آب تصفیه شده در دوران بارداری

مصرف مایعات در بارداری، آب بهتر است یا آب میوه

اهمیت نوشیدن آب سالم و تصفیه شده در دوران بارداری

فواید و مضرات آب تصفیه شده در دوران بارداریاهمیت نوشیدن آب تصفیه شده در دوران بارداری

استفاده از آب تصفیه شده در تمام مراحل زندگی به خاطر اثری که روی سلامتی می گذارد دارای اهمیت فراوان است، صحبت ها و اختلاف نظر های زیادی درباره استفاده از آب تصفیه شده در دوران بارداری وجود دارد که در این مقاله سعی داریم به بررسی فواید و مضرات نوشیدن آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب در دوران بارداری بپردازیم.
 

در دوران بارداری آب بیشتری بنوشید


طی تحقیقاتی که توسط دانشمندان آلمانی در اتحادیه زنان در مونیخ انجام شد به زنان باردار توصیه گردید به خاطر اینکه جنین راحت تر بتواند مواد غذایی و اکسیژن را از بدن مادر خود دریافت کند، که زنان باردار دو لیتر آب در شبانه روز بنوشند.

همچنین آنها به این نتیجه رسیدند که بدن زنان در دوران بارداری تعرق بیشتری می کند و از این رو نوشیدن آب بیشتر باعث می شود که بدن مواد معدنی از دست رفته از طریق تعرق را دوباره بدست آورد.

آبی که حاوی منیزیم باشد سبب میگردد عضلات مادر به درستی عمل کرده و از ایجاد واریس جلوگیری می کند.

 

بهترین نوشیدنی برای زنان باردار آب است


اهمیت نوشیدن آب تصفیه شده در دوران بارداری
 

بر اساس تحقیقاتی که محققان روی هزار نفر از زنان باردار دانمارکی انجام دادند به این نتیجه رسیدند که مصرف نوشابه های گازدار، آب میوه های شرکتی که حاوی قند فراوان است و نوشیدنی های رژیمی سبب زایمان پیش از موعد می گردد.

دلیل این امر این است که مواد قندی که توسط این نوشیدنی ها وارد بدن شده واکنش شیمیایی می دهد و سبب زایمان زود رس می گردد، بنابراین اعلام کردند که بهترین نوشیدنی برای زنان باردار آب سالم و تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب می باشد.

 

مضرات نوشیدن آب زیاد در دوران بارداری


نوشیدن آب زیاد در دوران بارداری (بیش از 2.5 لیتر در شبانه روز) به خاطر اینکه میزان سدیم در پلاسمای خون کاهش می یابد باعث ایجاد سر درد، افسردگی و حالت تهوع در زنان باردار می شود و خطر ابتلا به هیپوناترمی ( hyponatraemia ) را افزایش می دهد. و اگر کنترل نشود ممکن است خطرات جدی تری را سبب گردد.
 

فواید نوشیدن آب در دوران بارداری


طی تحقیقاتی که روی 2 هزار نفر از زنان باردار انجام شد مشخص گردید عوارض ناشی از بارداری مانند حالت تهوع، سر درد و سرگیجه در زنانی که در صبح یک لیوان آب تصفیه شده می نوشند به میزان زیادی کاهش می یابد و از مبتلا شدن به یبوست جلوگیری می کند.

ولی نباید در نوشین آب طبق آنچه در بالا گفته شد زیاده روی کرد، مصرف 7 تا 8 لیوان آب تصفیه شده بسیار مفید و سلامتی زنان باردار را تضمین می کند.

در سه ماهه اول بارداری ممکن از دهیدراته شدن (سر درد، سرگیجه، گرفتگی عضلات، حالت تهوع و...) در زنان باردار بوجود آید بنابراین نوشیدن آب تصفیه شده در این ایام از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

 

طعم دهنده طبیعی در آب

اهمیت نوشیدن آب تصفیه شده در دوران بارداری

برای طعم دار کردن آب بهتر است از برش های لیمو، خیار ، دانه هل ورازیانه استفاده کنید.

رنگ ادرار بهترین راه برای کنترل میزان آب بدن است. ادرار تیره رنگ نیاز بدن به آب بیشتر را نشان می‌دهد و ادرار بی رنگ نشان از کافی بودن میزان آب دریافتی بدن است.


در دوران شیردهی بیشتر آب بخورید


خانم هایی که نوزاد شیرخواره دارند بهتر از در این دوران برای افزایش شیر خود آب تصفیه شده بنوشند، بعضی از پزشکان بر این باورند که ماء الشعیر قابلیت افزایش شیر در سینه زنان را دارد ولی نوشیدن ماء الشعیر سبب افزایش وزن در مادران می شود، بنابراین بهترین نوشیدنی در همه حالات آب سالم و تصفیه شده می باشد.
 
به یاد داشته باشید میزان مصرف اندازه آب در بدن و یا کمبود آب را می توان از روی رنگ ادرار تشخیص داد، به طوری که هر چقدر رنگ ادرار پر رنگ تر باشه نشانه کمبود آب و هرچقدر شفاف تر باشد نشانه مصرف اندازه میزان آب می باشد.
 
پرسش های احتمالی در مورد دستگاه تصفیه اب خانگی و دیگر دستگاه های تصفیه آب

.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.