دستگاه تصفیه آب خانگی، تصفیه آب خانگی، دستگاه تصفیه آب، فیلتر تصفیه آب، روش تصفیه آب، فیلتر آبشرکت فنی مهندسی آمیتیس نماینده انحصاری دستگاه تصفیه آب خانگی PURICOM در ایران


تصفیه آب خانگی و دستگاه تصفیه آب خانگی جهت مشاوره و خرید تماس بگیرید
 
 

محصولات
 

Northern Lights
تصفیه آب خانگی پیوریکام مدلCE-6A عملکرد همه سیستم های تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) یکسان می باشد. - سیستم های تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) از لحاظ ظاهری شبیه به یکدیگر است. - همه سیستم های تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) دارای اجزای یکسانی می باشد. - تفاوت اصلی دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) در نوع و کیفیت فیلترهای استفاده شده در آن می باشد.
 

تجهیزات
 

 - دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) چیست؟

اگرچه در نگاه اول فرایند اسمز معکوس برای تصفیه آب، پیچیده به نظر می آید ولی در واقع یک فرایند بسیار ساده و سر راست برای تصفیه آب می باشد و البته این روش جدیدی برای تصفیه آب نیست. از روش اسمز معکوس (RO) برای تصفیه آب شور دریا (Sea Water) و یا آب غیر قابل شرب برای تبدیل به آب شرب استفاده می شود.

اطلاع از اینکه
دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس چگونه کار می کند، باعث خواهد شد که بعد از دیدن فیلترها و لوله های مختلف در این دستگاه تصفیه آب دیگر دچار سردرگمی و اشتباه نشوید.


با خواندن ادامه مطالب اطلاعات خود را درباره دستگاه تصفیه آب خانگی افزایش دهید.

نکات زیر را به خاطر داشته باشید:
- عملکرد همه سیستم های تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) یکسان می باشد.
- سیستم های تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) از لحاظ ظاهری شبیه به یکدیگر است.
- همه سیستم های تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) دارای اجزای یکسانی می باشد.
- تفاوت اصلی دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) در نوع و کیفیت فیلترهای استفاده شده در آن می باشد.


- دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) چگونه کار می کند؟

در فرایند اسمز معکوس (RO) مواد جامد معدنی محلول (مانند نمک و ...) در یک حلال مانند آب حذف می شود. این عمل در واقع با استفاده از عبور آب با فشار از داخل فیلتر ممبران (MEMBRANE) انجام می شود.

این فیلتر ممبران (MEMBRANE) طوری طراحی شده است که فقط اجازه عبور آب خالص ( بدون آلودگی) را میدهد.


عوامل موثر بر عملکرد سیستم تصفیه آب در این نوع دستگاه تصفیه آب یا همان اسمز معکوس (RO) :
- فشار آب ورودی به دستگاه تصفیه آب
- درجه حرارت آب 
- نوع و تعداد کل مواد جامد محلول در آب TDS
- کیفیت فیلتر ها و ممبران (MEMBRANE)  استفاده شده در
دستگاه تصفیه آب خانگی


مزایای استفاده از سیستم اسمز معکوس (RO) برای تصفیه آب خانگی :
- بهبود طعم و بو آب تصفیه شده
-
کلر، نیترات و نیتریت موجود در آب شهری که باعث عدم جذب آهن در بدن می شود و آلاینده هایی مانند سدیم، باکتری، ویروس، هیدروکربن ها، گل و لای، سولفات، کادمیوم و ... را حذف می‌کند
- کم مصرف بودن دستگاه
تصفیه آب خانگی ، نصب و استفاده راحت 
- نگهداری آسان دستگاه تصفیه آب
- کمترین هزینه در مقایسه با کیفیت آب تصفیه شدهاسمز معکوس، دستگاه تصفیه آب ro، دستگاه تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب خانگی، تصفیه آب خانگی، قیمت تصفیه آب

- سیستم تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) املاح موجود در آب را تا حد قابل توجهی حذف می کند

 

در دستگاه تصفیه آب خانگی به روش (RO)  املاح موجود در آب مانند نیترات ، نیتریت و کلر ... را که برای بدن مضر می باشد را از آب حذف و در مرحله ششم مواد معدنی مورد نیاز بدن مانند کلسیم ، منیزیم و ... را به آب اضافه می نماید. 

دستگاه تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب خانگی، تصفیه آب خانگی، قیمت تصفیه آب، فیلترتصفیه آب، فیلتر آب، روش تصفیه آب در تصویر میزان حذف املاح توسط فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی نشان داده شده است
 

- دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس(RO) از چه تجهیزاتی ساخته شده است؟


- شیر آب ورودی:

شیری که آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را تأمین می کند.

- فیلتر های پیش تصفیه:

آب ورودی به دستگاه تصفیه آب خانگی ابتدا به مخزن پیش تصفیه می رود که در این قسمت گل و لای، شن و ماسه، زنگ لوله و رسوبات دیگر حذف می شود و باعث بهبود رنگ و طعم آب و حذف کلر می گردد. 

این ذرات اثرات مخرب روی فیلتر ممبران (MEMBRANE) دستگاه
تصفیه آب خانگی که مهمترین فیلتر برای تصفیه آب است گذاشته و باعث کاهش عمر مفید فیلتر ممبران (MEMBRANE) دستگاه تصفیه آب خانگی می شود.

- ممبران (MEMBRANE):

این فیلتر برای حذف املاح بسیار ریز در حد 0.001 میکرون شامل مواد آلی و غیر آلی حل شده در آب می گردد. این آلاینده ها شامل ویروس ها، باکتری ها، نیترات، نیتریت، فلزات سنگین مانند جیوه، سرب، روی و ... می شود.


- مخزن ذخیره سازی آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه آب خانگی:

آب خارج شده از فیلترممبران (MEMBRANE) وارد مخزن تحت فشار 15 لیتری دستگاه شده و در آنجا برای مصرف ذخیره می شود ( مخزن این دستگاه از جنس مواد بهداشتی بوده و از طعم دار شدن و بو گرفتن آب جلوگیری می کند).


- فیلتر پوسته نارگیل:

این فیلتر بو و طعم  نامطبوع آب را حذف می نماید.


- فیلتر مینرال ( مواد معدنی):

این فیلتر مواد معدنی مورد نیاز بدن انسان از جمله کلسیم، منیزیم و ... را به آب اضافه می نماید نا آب خروجی دستگاه تصفیه آب حاوی املاح مورد نیاز بدن باشد.

- آیا دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) و فیلتر های آن به طور کامل شبیه یگدیگر است؟


اگرچه ظاهر دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) بسیار شبیه به یکدیگر هستند ولی از لحاظ کیفیت فیلتر ها و تجهیزات بکار رفته در دستگاه با یکدیگر بسیار متفاوت هستند که این تفاوت ها تأثیر قابل توجهی در کیفیت آب خروجی دستگاه دارد.

اکنون سوالات رایجی که احتمالا در ذهن شما درباره عواقب کیفیت دستگاه تصفیه آب ایجاد شده را مطرح می نمایم:


- چه روشی برای اتصال لوله های پلاستیکی استفاده شده است؟
- آیا
دستگاه تصفیه آب خانگی به طور کامل آب بندی شده است؟
- آیا فیلتر ممبران (MEMBRANE) که مهمترین قسمت دستگاه
تصفیه آب خانگی است از برند معتبری است؟
- آیا تجهیزات بکار رفته در دستگاه
تصفیه آب خانگی از کیفیت بالایی برخوردار است؟
- آیا دستگاه
تصفیه آب خانگی دارای تأییدیه سازمان جهانی بهداشت (FDA) و یا تأییدیه بنیاد ملی ایمنی (NSF) را دارد؟ در غیر این صورت این - سوال پیش می آید که دستگاه تصفیه آب خانگی کیفیت و توانایی عملکرد مناسب را دارد؟
- بنابراین به این نتیجه می رسیم که کیفیت تجهیزات بکار رفته در دستگاه تصفیه آب از اجزاء کلیدی برای عملکرد دستگاه
تصفیه آب خانگی می باشد.
        برچسب ها :

 دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریکام    تصفیه آب خانگی     دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس RO    دستگاه تصفیه آب خانگی به روش RO    دستگاه تصفیه آ ب خانگی  
   تصفیه آب به روش اسم ز معکوس   نحوه کار سیستم تصفیه آب خانگی RO   تجهیزات دستگاه تصفیه آب خانگی    حذف املاح توسط دستگاه تصفیه آب خانگی 

 

 چرا دستگاه تصفیه آب ؟


دلایل نیاز و استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی


دستگاه تصفیه آب خانگی بدون شک یکی از ضروری ترین و در عین حال سودمندترین کالاهایی است که می تواند در منزل شما وجود داشته باشد. اگر هنوز هم نسبت به منافع این محصول ، به نتیجه نرسیده اید ، در ذیل چند دلیل استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی را ذکر نموده ایم: 
 

1 - آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب خانگی به مراتب گوارا تر و با کیفیت تر از آب لوله کشی بوده و عاری از هرگونه کلر و ماده شیمیایی دیگر است.
 

2 - تصفیه آب خانگی با فیلتر کردن بیش از 2100 نوع آلاینده درست قبل از مصرف آب ، کلیه ناخالصی ها و آلاینده های محلول در آب ، نظیر : نیترات ، سرب ، آرسنیک ، کادمیوم و ... را از آب حذف کرده و در نتیجه این مواد مضر وارد بدن شما و فرزندانتان نمی شود.
 

3 - نوشیدن آب خالص و گوارای خروجی از دستگاه تصفیه آب خانگی توسط کودکان شما ، باعث بهبود واکنش های ذهنی و فیزیکی آنها شده و نشاط بیشتری را برای آنها به ارمغان می آورد.
 

4 - آب تصفیه شده  ، باعث افزایش رشد موها و طراوت و شادابی آنها شده و از ریزش موها جلوگیری می کند.
 

5 - دستگاه تصفیه آب ، یک کارخانه کوچک و مجهز در منزل شماست که آب سالم تولید می کند و هزینه های آن به مراتب از تهیه آب معدنی کمتر و کیفیت آب تولید شده توسط آن ، از آب معدنی بسیار بهتر است.
 

6 - با حذف کلر و محصولات فرعی آن از آب شهری با استفاده از دستگاه تصفیه آب ، خطر ابتلا به سرطان روده و سرطان مثانه و همچنین خطر ابتلا به انواع بیماری های گوارشی تا حد زیادی کاهش ميابد.
 

7 - نوشیدن آب سالم و پاکیزه ، خطر ابتلا به بیش از 20 درصد از بیماری ها را به طور کامل از بین برده و منجر به سلامتی بیشتر شما و فرزندانتان می شود.

8 - دستگاه تصفیه آب خانگی علاوه بر تامین آب آشامیدنی ، آب پاکیزه و سالم برای پخت و پز را نیز تامین می کند.
 

فروش دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریکام ، تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب، تصفیه آب خانگی

 

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید 77654870 - 021


نحوه کار دستگاه تصفیه آب خانگی شش مرحله ای پیوریکام


دستگاه تصفیه آب خانگی، آب ورودی را در شش مرحله به شرح ذیل مورد تصفیه قرار می دهد


مرحله اول ,فیلتر پلی پروپیلن: این فیلتر از جنس پلی پروپیلن 100 % خالص فشرده 5 میکرون با پوسته شفاف جهت حذف گل و لای ، شن و ماسه و سایر آلودگی های معلق , می باشد و پوسته شفاف این مرحله زمان تعویض این فیلتر را به سادگی نشان می دهد.

مرحله دوم  ,فیلتر کربن پودری : کربن بکار رفته در این فیلتر از جنس پوسته نارگیل با پوسته سفید جهت حذف کلر ، تری هالومتان ها و بیشتر مواد شیمیایی آلی موجود در حشره کش ها و آفت کش ها ,رنگ ، طعم و بوی آب , می باشد.

مرحله سوم , فیلتر کربن بلاک : کربن بکار رفته در این فیلتر از جنس پوسته نارگیل با پوسته سفید جهت تکمیل عملکرد مرحله دوم و حذف مواد شیمیایی موجود در آب , می باشد . ساختار خلل و فرج این فیلتر برای حذف بالاترین میزان کلر و مواد سمی در نظر گرفته شده است . این فیلتر شامل دو لایه از جنس پلی پروپیلن جهت پیش تصفیه می باشد.

مرحله چهارم , ممبرین : عملکرد غشای ممبرین جهت حذف املاح مضر تا ابعاد 0.001 میکرون، از جمله مواد غیر آلی حل شده ، مواد آلی حل شده ، آلایندههای میکروبیولوژیکی از قبیلاندوتوکسین ها ، ویروس ها و باکتری ها و نیترات و نیتریت و فلزات سنگین مانند جیوه , آرسنیک , سرب , روی و… می باشد . ممبرین های با کیفیت بالا دارای استاندارد های NSF , ANSI بوده و املاح و مواد مضر را تا 98 % حذف می کند.

مرحله پنجم ,فیلتر کربن خطی : کربن این فیلتر از جنس پوسته نارگیل جهت بهبود طعم ، بو و مزه آب, می باشد .
از آنجا که آب پس از ذخیره در مخزن از این فیلتر عبور می کند , چنانچه آب به مدت طولانی در مخزن مانده و طعم و بوی آن تغییر پیدا کرده باشد با عبور از فیلتر مرحله پنجم تغییرات صورت گرفته بهبود می یابد .


مرحله ششم , فیلتر بیو سرامیک مواد معدنی زرد : این فیلتر تمام مواد معدنی مورد نیاز بدن انسان را در حد استاندارد را به آب تصفیه شده اضافه می نماید و در عین حال سبب بهبود طعم آب تصفیه شده می شود و به لحاظ پزشکی و بهداشتی ضروری می باشد.


دستگاه تصفیه آب خانگی دارای قابلیت اضافه نمودن دو فیلتر زیر علاوه بر فیلتر های ذکر شده می باشند که به بهبود آب تصفیه شده کمک می نماید.


این فیلتر ها عبارت اند از :

فیلتر قلیایی: این فیلتر با بالا بردن PH آب باعث قلیایی شدن آب تصفیه شده خروجی می شود.

فیلتر ماورای بنفش (UV): این فیلتر با تولید پرتو فرابنفش، باعث ضد عفونی یا گند زدایی آب شده و میکروب ها و باکتری ها را ازبین می برد.        برچسب ها :

 اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه آ ب خانگی    تصفیه آب خانگی     حذف میکروبها  و باکتریها با استفاده از تصفیه آ ب خانگی    دستگاه آب تصفیه خانگی  
 تصفیه آب به روش اسم ز معکوس   نحوه کار سیستم تصفیه آب خانگی   تجهیزات دستگاه تصفیه آب خانگی    حذف کلر نیتریت و نیترات از آب آشامیدنی 

.راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

در این مطلب می خواهم راهنمایی مهم و کلی در مورد نحوه انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی به شما دوستان عزیز ارائه دهم اینکه چگونه یک دستگاه تصفیه آب خانگی  انتخاب کنیم که مناسب، با کیفیت و مطابق نیازمان باشد و به سوالات ذیل و دیگر سوالات...

پرسش های متداول درباره دستگاه های تصفیه آب خانگی

مزیت آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب خانگی در مقایسه با آب بطری (آب معدنی) چیست؟

نگهداری آب در بطری های پلاستیكی به دلیل ورود تدریجی منومرها از بطری پلاستیکی به آب، احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. این درحالی است كه ...

آیا قصد خرید تصفیه آب خانگی را دارید
راهنمای خرید بهترین تصفیه آب خانگی ، خرید تصفیه آب خانگی
اگر قصد دارید یک دستگاه آب شیرین کن خانگی ( دستگاه تصفیه آب خانگی) خریداری کنید قبل از هرچیز می بایست در خصوص عملکرد و قابلیت های دستگاه تصفیه آب خانگی مورد نظر اطلاعاتی ...

تصفیه آب خانگی امریکایی و کانادایی

کشور آمریکا  جزء اولین کشور هایی می باشد که شروع به طراحی دستگاه تصفیه آب نموده است. به طوری که می توان گفت روش های مختلف تصفیه آب در کشور آمریکا کشف شده است. روش اسمز معکوس (RO) از بدیع و نوین ترین تکنولوژی بین انواع دستگاه آب شیرین ،تصفیه آب خانگی،

تصورات اشتباه در هنگام خريد دستگاه هاي تصفيه آب

امروزه افزايش املاح و  آلودگي هاي آب تحت تاثير عواملي چون افزايش جمعيت ، افزايش آلاينده هاي صنعتي ، فرسوده بودن سيستم هاي انتقال آب شهري و بعضاً بيماري هاي عفوني مردم را آگاهانه و منطقاً به سمت دستگاه تصفیه آب خانگی کشانده است ...

تشخیص دستگاه تصفیه آب خانگی اصل (اورجینال) از تقلبی

دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد و غیر استاندارد، ویژگی های دستگاه تصفیه آب استاندارد، راه های تشخیص تصفیه آب غیر استاندارد
در این مقاله سعی داریم راه هایی را برای تشخیص دستگاه تصفی آب خانگی اورجینال را از تقلبی آن بیان کنیم.مطالب زیر را با دقت بخوانید تا بتوانید یک دستگاه خوب و استاندارد تهیه کنید

ارزان قیمت بودن تصفیه آب خانگی

همه شما این جمله را شنیده اید که از قدیم می گویند هیچ ارزانی بی علت نیست و هیچ گرانی بی حکمت نیست.این جمله در همه جا و در واقع در همه اصناف کاربرد  دارد. شاید تا بحال به ذهن شما هم خطور کرده باشد که چرا دستگاه تصفیه آب خانگی با یکدیگر اختلاف قیمت دارند و ما یا حتی افکار زیر...

 


کلر چیست ؟ | chlorine

 کلر (CL) توسط کارل، یک شیمیدان سوئدی کشف گردید، در واقع کلر خالص یک نوع گاز می باشد که بسیار سمی و کشنده است. اولین بار این گاز سمی به عنوان سلاحی  برای کشتن انسان ها در جنگ جهانی اول به کار رفت، البته کلر با تمام سمی بودن...

ادامه مطلب

 


آب قلیایی و خواص آن | آب یونیزه

در این مقاله قصد داریم در مورد خواص بهداشتی آب قلیایی و همچنین در مورد چگونگی تبدیل آب مصرفی به آب قلیای صحبت کنیم. ابتدا لازم است در مورد آب قلیایی مطالبی را بیان نماییم...

علت اضافه نمودن کلر به آب آشامیدنی

همانطور که میدانید آب شرب برای انسان ها از منابعی مانند چاه ها ، رودخانه ها ، سد ها و دیگر منابع که برای مصرف انسان بسیار آلوده و میکروبی می باشد تأمین می گردد. بنابراین برای ضد عفونی کردن آب مورد نیاز  قبل از مصرف لازم است ابتدا آب را ضد عفونی و...

TDS چیست

منظور از از TDS آب چیست ، مقدار TDS آب خروجی تصفیه آب خانگی چه میزان است ، میزان TDS مجاز برای آب شرب چقدر است
کل مواد جامد محلول یا همان  Total dissolved solids که به اختصار (TDS) نیز گفته می شود و در واقع TDS مقدار شفافیت آب را مشخص می کند. مواد جامد محلول در آب ممکن است مواد آلی ...

تاثیر آب تصفیه شده بر پوست

اگر سلامتی پوستتان برای شما مهم هست و وقت کافی برای رسیدگی به آن را ندارید و دوست دارید پوستتان جوان باشد و دیرتر دچار افتادگی پوست شوید پیشنهاد می دهیم مقاله زیر را با دقت بخوانید. در این مقاله پیشنهاد بسیار خوبی برای داشتن پوستی درخشان و سالم به شما می دهیم ...


مطالب مرتبط

        - تصفیه آب خانگی چیست
        - دلایل نیاز به تصفیه آب خانگی
        - وِیژگی بهترین تصفیه آب خانگی
        - درباره شرکت پیوریکام
        - گواهی نامه های تصفیه آب 
        - ویژگی های تصفیه آب به روش اسمز معکوس
        - دستگاه تصفیه آب خانگی PURICO CE-6
        - 
دستگاه تصفیه آب خانگی PURICO CE-4
        - دستگاه تصفیه آب خانگی PURICO CE-2
        - گواهی نامه FDA چیست
        - گواهی نامه NSF چیست
        - زمان تعویض فیلتر های تصفیه آب خانگی
        - دانلود کاتالوگ تصفیه آب خانگی
        - دانلود کاتالوگ محصولات شرکت پیوریکام
        - نکاتی مهم هنگام خرید تصفیه آب خانگی
        - تصفیه آب 


      آلودگی های آب و رفع آن

              - آب آشامیدنی سالم و بهداشتی
              - خواص آب قلیایی
              - کلر چیست
              - علت اضافه نمودن کلر به آب
              - بیماری های ناشی از کلر
              - شیوه های حذف کلر
              - مضرات نیترات و نیتریت
              - بهداشت آب
             - نیترات و نیتریت

          

 
    کاربرد های تصفیه آب

              - تصفیه آب و فاضلاب
              - تصفیه آب صنعتی
              - تصفیه فاضلاب
              - تصفیه آب خانگی 
              - تصفیه آب به روش RO
              - تصفیه آب به روش فرا بنفش
              - تصفیه آب به روشUF
              - پکیج شیمیایی
              - پیش تصفیه

              - تصفیه آب به روش UV
              - تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال
              - تصفیه فاضلاب به روش بی هوازی
              - تصفیه فاضلاب به روش رآکتور غشایی