تصفیه آب آکواریوم

دستگاه تصفیه آب آکواریوم
 

تصفیه آب آکواریوم

تماس های بسیاری با شرکت آمیتیس در خصوص نیاز به دستگاه تصفیه آب برای آکواریوم گرفته می شود. از این رو در این مقاله به طور کامل مشخصات آب تصفیه شده برای آکواریوم را شرح می دهیم.

یکدسته از افرادی که تماس می گیرند قصد دارند آب آکواریومی که با فضولات ماهی کثیف و کدر می شود را تصفیه کنند که مجبور به تعویض آب آکواریوم نشوند.

دسته دیگر آب تصفیه شده را برای نگهداری ماهی های که نیاز به آب شیرین دارند می خواهند و چون این ماهی ها بسیار حساس هستند و آّب لوله کشی که دارای املاح زیاد و کلر می باشد برای ماهی ها مضر هستند بنابراین نیاز هست آب تصفیه شده به روش RO برای آنها تهیه شود.


اگر می خواهید آب آکواریم ناشی از فضولات ماهی کثیف و کدر نشود باید از فیلتر آنلاین درون آکواریوم استفاده کنیم در این صورت آب آکواریوم همیشه شفاف و روشن خواهد بود. باتوجه به مطالب گفته شده چه از آب تصفیه شده RO و چه از آب لوله کشی شهری برای آکواریوم استفاده شود حتما باید آکواریوم ما حاوی فیلتر باشد ولی از آنجا که ماهی های آکواریومی بسیار حساس هستند و آب داری املاح و کلر برای نگهداری آنها مناسب نیست بنابراین حتما باید از آب تصفیه شده به روش اسمز معکوس RO برای این ماهی ها استفاده می شود.

حتی اگر از آب لوله کشی برای ماهی های قرمز که برای سفره هفت سین خریداری می کنیم نیز استفاده کنیم شاهد مرگ ماهی ها خواهیم بود این به دلیل وجود کلر در آب لوله کشی می باشد.

برای جلوگیری از این امر بهتر است آب را درون ظرفی ریخته و به مدت 24 ساعت در فضای باز بگذاریم تا کلر آن از بین رود .

باید بدانید که حتی با این روش هم تمامی کلر از آب خارج نمی شود و بخشی از کلر درون آب باقی می ماند و باز هم آب حاوی مواد شیمیایی مضر برای حیات ماهی ها می باشد.

معمولا کسانی که به صورت تخصصی از ماهیان آکواریومی در منزل یا محل کار نگهداری می کنند و یا فروشندگان ماهیان آکواریومی ،آب مورد نیاز خود را از از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO استفاده می کنند که این دستگاه تصفیه آب علاوه بر حذف کلر توانایی حذف مواد شیمیایی و بسیاری از املاح مضر درون آب را دارند.


 

پس تا به اینجا دریافتیم که برای ماهیان آکواریومی حتما باید از آب تصفیه شده استفاده کنیم ، نکته مهم دیکگر اینکه به هیچ وجه از آب قلیایی برای این نوع ماهی ها استفاده نشود بخاطر اینکه آب قلیایی به خاطر دارا بودن PH بالا برای ماهیان آکواریومی مناسب نیست ولی استفاده از فیلتر UV برای آب آکواریوم مفید است چون فیلتر UV از رشد و نمو میکروب و باکتری ها درون آب جلوگیری می کند و در واقه آب را گند زدایی می کند.

استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO و به طور کلی تر استفاده از آب تصفیه شده برای تمام ماهیان آکواریومی و حتی ماهیان قرمز امری مهم و ضروری می باشد و باعث افزایش عمر و شفافیت آب آکواریوم می گردد.قطعا با گذشت زمان و استفاده مداوم از آب تصفیه شده باعث خوش رنگ و شفاف شدن پوست ماهیان می گردد.

حال شاید برای شما این سوال پیش آید که برای تصفیه آب آکواریوم از چه دستگاهی استفاده کنیم ؟

همانطور که گفته شد حتما باید از دستگاه تصفیه آب که به روش اسمز معکوس RO آب را تصفیه می کند استفاده گردد و اینکه دستگاه تصفیه آب آمریکایی، تایوانی، چینی و یا اینکه اصل باشد یا تقلبی بسته به این دارد که شما چقدر می خواهید هزینه کنید.

  و نکته آخر اینکه باید از دستگاه تصفیه آبی استفاده شود که ممبران آن آمریکایی اصل باشد که بتوان TDS آب را بین 7 تا 20 تنظیم کرد. در ضمن اگر اگر از دستگاه تصفیه آب خانگی RO استفاده می کنید حتما فیلتر مواد معدنی (مینرال) را از دستگاه جدا کرده و سپس آکواریوم خود را از آب تصفیه شده پر نمایید.

 
.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.

 
پرسش های احتمالی در مورد دستگاه تصفیه اب خانگی و دیگر دستگاه های تصفیه آب