تصفیه آب آلوده به آب بهداشتی قابل شرب با کتاب آشامیدنی
 

Drinkable Book

آشنایی با کتاب آشامیدن (Drinkable Book)

نوآوری در زمینه تصفیه آب

تصفیه آب آلوده به آب بهداشتی قابل شرب با کتاب آشامیدنی
یکی از شیوه های جدید برای تصفیه آب و تبدیل آب آلوده و کثیف به آب تمیز و قابل شرب برای کمک به نیازمندان و کشور های در حال توسعه استفاده از چاپ 3D و کتاب آشامیدنی (Drinkable Book) می باشد.

در حال حاضر بیش از یک میلیارد انسان به آب سالم و بهداشتی دسترسی ندارند و از هر 5 کودک زیر 5 سال یک نفر به دلیل مصرف آب آلوده جان خود را از دست می دهد.

در صورتی که می توان زندگی بسیاری از مردم را از طریق آب تصفیه شده و سالم نجات داد. یکی از راه های رسیدن به این آرزو در کوتاه مدت استفاده از کتاب آشامیدنی و چاپ 3D به عنوان یک ابزار کلیدی می باشد.

تصفیه آب آلوده به آب بهداشتی قابل شرب با کتاب آشامیدنی

در سازمان DDB که در شمال آمریکا واقع است موفق به اختراع محصولی شدن که آن را کتاب آشامیدنی نامیدن و در آن به هر زبانی نحوه استفاده از آن نوشته شده است. همان طور که از نام این کتاب مشخص است از این کتاب برای تولید آب تصفیه شده و سالم از آب غیر سالم و بهداشتی استفاده می شود. شاید این سوال برای شما بوجود آمده باشد که روش تصفیه آب با استفاده از این کتاب به چه صورت می باشد.

برای این که آب ناسالم و غیر بهداشتی با استفاده از این کتاب به آب پاک و سالم تبدیل شود روش استفاده به این صورت می باشد که با راهنمایی هایی که در کتاب آمده است برگی از صفحات کتاب را جدا کرده و سپس این برگه را در ظرف 3D چاپ قرار می دهند. این برگه ها در اصل نقش فیلتر را برعهده دارند که بعد از عبور آب غیر بهداشتی از آن، آب عبوری تصفیه شده و  مناسب برای آشامیدن می شود.


تصفیه آب آلوده به آب بهداشتی قابل شرب با کتاب آشامیدنی
 
البته این برگه ها از کاغذ های معمولی نمی باشد که اگر اینطور بود مشکل در دسترس نبودن آب سالم و بهداشتی قابل شرب خیلی قبل تر حل شده بود.

تصفیه آب آلوده به آب بهداشتی قابل شرب با کتاب آشامیدنی

این صفحات ضخیم در دانشگاه های مک گیل و دانشگاه ویرجینیا توسط دکتر ترزا (Dr. Theresa) اختراع شد. این برگه ها به عنوان فیلتر قهوه بوده و با نانو ذرات نقره پوشش داده شده اند که باعث از بین رفتن باکتری های موجود در آب می شوند ، باکتری هایی مانند وبا، حصبه و دیگر باکتری هایی که در آب  کشور های در حال توسعه وجود دارند و باعث مرگ و میر انسان ها است.

کیفیت تصفیه آب به این روش به حدی می باشد که آب خروجی پس از استفاده از این روش با آب شیر از نظر کیفیت قابل مقایسه است .


تصفیه آب آلوده به آب بهداشتی قابل شرب با کتاب آشامیدنی

با توجه به توضیحات ارائه دهندگان این محصول این کتاب شامل بیست صفحه می باشد که توانایی تصفیه آب به میزان کافی برای یک فرد برای مدت یک سال را دارد.

این شیوه تحول و انقلابی در عرصه تصفیه آب آشامیدنی خواهد بود. میزان هزینه این روش بسیار پایین و ارزان ترین گزینه در بازار برای تولید آب آشامیدنی سالم می باشد.

هر فیلتر این کتاب توانایی تصفیه آب و تولید آب بهداشتی قابل شرب برای مدت 30 روز را دارد و آب تصفیه شده مورد نیاز یک فرد در مدت یکسال را تامین خواهد کرد.

با این را افزود که اثر مردم در جهان سوم در حال حاضر نمی دانند که آب آشامیدنی آنها موجب مرگ و میر آنها می شود به طوری که در سال حدود 3.4 میلیون نفر بخاطر مصرف آب آلوده جهان جان خود را از دست می دهند و این کتاب یک روش مناسب برای کمک به آنها می باشد و این کتاب یکی از بهترین راه حل ها برای تصفیه آب می باشد.

اولین نسخه از این کتاب در کشور کنیا جهت تصفیه آب آلوده مورد استفاده قرار گرفت.


تصفیه آب آلوده به آب بهداشتی قابل شرب با کتاب آشامیدنی

جوهر بکار رفته در این کتاب از جوهر های خوراکی بوده که برای سلامتی مضر نیست.

با اینکه استفاده از این روش و موثر بودن و نیز مقرونه به صرفه بودن این روش به اثبات رسیده است اما هنوز نسخه تجاری و تولید انبوه از این کتاب انجام نشده است که امید است در آینده ای نزدیک نسخه تجاری آن تولید گردد.

هرچند این روش یک روش جامع برای تصفیه آب جهت مصرف شرب نیست اما می تواند شروع خوبی برای کمک به مردمی باشد که دسترسی به آب سالم و بهداشتی ندارند.


 
پرسش های احتمالی در مورد دستگاه تصفیه اب خانگی و دیگر دستگاه های تصفیه آب

.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.