اهمیت تعویض فیلتر ها و سرویس دستگاه تصفیه آب خانگی

 

ضرورت توجه به سرویس و تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب

اهمیت تعویض به موقع فیلتر ها و سرویس دستگاه تصفیه آب

شرایط مهم در استفاده و نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی

نکات مهم در نگهداری و استفاده از تصفیه آب خانگیاهمیت تعویض فیلتر ها و سرویس دستگاه تصفیه آب خانگی

 
امروزه با توجه به افزایش استفاده از دستگاه تصفیه آب در منازل  رعایت نکات نگهداری از این وسیله که رابطه مستقیم با سلامتی افراد دارد بیش از پیش احساس می شود.

با تکیه بر تجربیات چند ساله که در زمینه تصفیه آب داشته ایم با مشتریانی برخورد نموده ایم که متاسفانه نسبت به نکات مهم نگهداری از این دستگاه کم توجه و یا کاملا بی توجه بوده اند که این بی توجهی باعث ایجاد خطراتی برای سلامتی افراد خواهد شد.

یکی از نکات مهم که توسط خانواده ها و مصرف کنندگان دستگاه تصفیه آب خانگی به وفور مشاهده می شود عدم توجه به زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب می باشد. گاها مشاهده می شود فردی با شرکت تماس گرفته و ابراز نموده بیش از دو سال می باشد که هیچ یک از فیلتر های دستگاه تصفیه آب را تعویض ننموده است از آنجا که عمل تصفیه آب توسط فیلتر ها در دستگاه تصفیه آب انجام می شود بی توجهی به زمان تعویض فیلتر ها علاوه بر اینکه عمل تصفیه نمودن آب دیگر بدرستی انجام نمی پذیرد بلکه مشکلاتی دیگر از جمله احتمال آلوده شدن آب خروجی را نیز بسیار افزایش می دهد.

حتی اگر بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی و گران ترین آن را تهیه کرده باشید با بی توجهی به زمان تعویض فیلتر ها و سرویس آن آب خروجی و مصرفی از دستگاه تصفیه آب شما سالم و بهداشتی نخواهد بود.

همانطور که در مقالات دیگر اشاره نموده ایم بهترین زمان تعویض برای فیلتر های مراحل 1 و 2 و 3 هر شش ماه یک بار و برای مراحل 4 و 5 و 6 بین 18 ماه تا 2 سال می باشد که بهتر است بعد از 18 ماه تعویض گردند تا قبل رسیدن به میزان ماکس مصرفی فیلتر ها از احتمال آلوده شدن آب خروجی دستگاه جلوگیری شود.

در صورتی که ذرات فیزیکی آب مصرفی شما زیاد باشد و فیلتر ابتدایی دستگاه یا همان فیلتر pp در زمان کمتری تغییر رنگ پیدا می کند می توانید هر سه ماه اقدام به تعویض فیلتر pp نمایید که این فیلتر قیمت بسیار پایینی در حدود 5 هزار تومان دارد.

 
تعویض به موقع فیلتر های مراحل 1 و 2 و 3 از آسیب رسیدن به فیلتر ممبران جلوگیری می نماید در صورتی که فیلتر ها ابتدایی در زمان مشخص شده تعویض نگردد باعث کوتاه شدن عمر مصرف فیلتر ممبران می باشد که نسبت به سایر فیلتر های دستگاه از اهمیت و قیمت بالاتری برخوردار می باشد.

از آنجا که نمی توان زمان دقیق فیلتر ها را به دلیل متفاوت بودن میزان مصرف آب توسط هر خانواده را به طور دقیق مشخص نمود دوباره بر این نکته تاکید می نماییم که حتما فیلترها را در زمان مشخصی که بیان کردیم تعویض نمایید.

از دیگر نکاتی که باید در نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی به آن توجه نمود سرویس دوره ای آن می باشد و تنظیم TDS خروجی آب بعد از هربار تعویض فیلتر های دستگاه و نیز چک کردن مخزن آنتی باکتریال دستگاه که معمولا باید بعد از چند سال استفاده تعویض گردد.

معمولا مقدار TDS آب باید بعد از تعویض فیلتر ها توسط سرویس کار تنظیم گردد تا در محدوده مجاز قرار گیرد در صورتی که TDS پایین باشد آب خروجی مقطر شده که برای سلامتی زیان آور خواهد بود و نیز در صورتی که میزان آن بالاتر رود میزان املاح آب بالا بوده و برای سلامتی مضر می باشد در نتیجه قرار داشتن TDS آب در محدوده مجاز امری بسیار مهم می باشد که نباید از آن غافل شد و بی توجهی به آن از کارآمدی دستگاه تصفیه آب خواهد کاست.

برای تنظیم میزان TDS دستگاه تصفیه آب از وسیله ای به نام TDS متر استفاده می شود که میزان TDS آب مشخص می نماید.

 برچسب ها: 

سرویس و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

سرویس و تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی

شرکت فنی مهندسی آمیتیس در جهت رفاه مشتریان خود و دیگر مصرف کنندگان تصفیه آب آمادگی خود را جهت اعزام تکنسین های متخصص خود
جهت تعویض و سرویس اعلام می دارد در صورت نیاز به تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب و نیز سرویس دستگاه می توانید با ما تماس بگیرید
تا در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به تعویض و سرویس دستگاه تصفیه آب شما اقدام گردد. در صورت رضایت از خدمات این شرکت می توانید
نام خود را درلیست مشتریان شرکت ثبت نموده تا در زمان های مشخص برای یادآوری تعویض و سرویس دستگاه با شما تماس گرفته شود.


شماره های تماس
77654870 - 77654805 - 09126121230

 
پرسش های احتمالی در مورد دستگاه تصفیه اب خانگی و دیگر دستگاه های تصفیه آب