HMI

مخفف کلمه Human machine Interface  به معنای واسط بین انسان و ماشین می باشد. امروزه در مراکز صنعتی استفاده از پانل های صنعتی در سایزهای مختلف و امکانات متنوع و همچنین PC های صنعتی جهت استفاده در سیستم های مانیتورینگ بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم مانیتورینگ به صورت آنلاین فرآیند کنترلی را در قالب صفحات گرافیکی به اپراتور نشان می دهد و اپراتور می تواند از عملکرد فرآیند ، آلارم ها و خطاهای رخ داده شده و همچنین گزارشات سیستم مطلع شود.
انواع hmiعبارتند از:
• صفحه نمایشهای مبتنی بر کامپیوتر صنعتي يا پانل كامپيوترها
• صفحه نمایشهای داراي plc
• صفحه نمایشهای گرافيكي لمسي
• صفحه نمایشهای متني


صفحه نمایشهای متني :
در کاربردهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. این نمایشگرها معمولا دارای یک LCD کوچک به همراه تعدادی کلید تابعی و کنترلی می باشند و معمولا برای PLC های خاصی طراحی می شوند.
این نوع  کامپیوترصنعتی جهت استفاده در محیط های صنعتی،پر گرد و غبار،با رطوبت بالا و آلوده استفاده می شوند،قطعات و مواد بکار رفته در ساخت کامپیوتر  صنعتی از درجه صنعتی می باشد،تعداد خروجی های این نوع کامپیوتر  صنعتی بسیار بیشتر از سیستم های معمولی می باشد/سیستم خنک کاری کامپیوتر صنعتی معمولاًبدون فن است و هیچگونه ارتباطی با محیط بیرونی ندارند،در نتیجه عمر مفید کامپیوترصنعتی بالاتر بوده و توان کمتری مصرف می کنند.

مزایا:
   محکم و با قابلیت بالا برای کارکرد در محیط های سخت صنعتی و محیط های Outdoor
    تحمل بالای لرزش های شدید (به طور مثال در ماشین)
   قابلیت کارکرد در محیط هایی با درجه حرارت های پایین و بسیار بالا

 جهت مشاوره، انتخاب و خرید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید
77654870 - 77654805 -021