عدم خرید آب معدنی های در معرض نور آفتاب

 

مضرات مصرف آب معدنی های در معرض نور آفتاب


فروشندگان گاها آب معدنی ها را در پشت شیشه های مغازه و در معرض نور آفتاب قرار می دهند که این کار باعث تاثیر منفی بر روی کیفت آب های معدنی می شود.

اگر برای مدت زمان طولانی بطری های آب معدنی در زیر نور آفتاب قرار گیرند باعث جدا شدن ترکیبات نفتی پلاستیک شده که این مواد نفتی در آب حل شده و پس از مصرف آن در بدن ایجاد بیماری های گوناگون از جمله سرطان می نماید.

بیشتر تاثیراتی که این مواد شیمیایی بر بدن می گذارند مربوط به غدد لنفافی بدن بوده و در برخی بافت های بدن باعث ایجاد تومور می شوند.

همچنین نور آفتاب بروی مواد معدنی داخل آب نیز تاثیر می گذارد و این مواد معدنی را تجزیه می نماید که باعث ایجاد ترکیبات مضر در آب می شود.

متاسفانه یکی از مشکلات بطری های آب معدنی شفاف بودن آن می باشد که باعث تاثیر مستقیم و بیشتر نور آفتاب بر بطری و آب داخل آن می شود از طرفی دیگر عدم شیوه های مناسب نگهداری از بطری های آب معدنی از دیگر مشکلات آن ها به حساب می آید.

بیشترین تاثیرات منفی بر کیفیت آب معدنی توسط دو عامل نور و گرما می باشد .اگر درصد آهن و آلومینیوم در آب های معدنی زیاد باشد طعم گس پیدا می نماید و در صورتی که میزان منیزیم آن زیاد باشد طعم آن تلخ می شود همچنین اگر مقدار سیلیس در آب معدنی زیاد باشد غلیظ شده و در صورت قلیایی بودن زیاد مزه صابون خواهد داد. آبی که میزان اسیدی آن زیاد باشد نیز طعیم ترش مزه خواهد داشت.

نحوه تشخیص آب معدنی در معرض آفتاب


برای خرید بطری آب معدنی ابتدا آن را مقابل نور خورشید بگیرید در صورت اینکه در شرایط مناسب نگهداری شده باشد باید شفاف بوده و کدورتی در آن نباشد . اگر آب درون بطری کدر باشد نشان از شرایط نا مناسب نگهداری از آن می باشد.

در شرایطی که آب معدنی در معرض حرارت و نور آفتاب نباشد می توان تا مدت یک سال آن را مصرف نمود اما اگر شرایط  نگهداری رعایت نشده باشد خیلی زود قابل استفاده خواهد شد.

بهرتین دما برای نگهداری از بطری های حاوی آب معدنی دمای بین 5 تا 15 درجه سانتی گراد می باشد.

همان طور که مشاهده نمودید استفاده از دستگاه تصفیه آب به جای استفاده از آب معدنی مطمئن تر و بهداشتی تر خواهد بود.


 
.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.