سنسور و ترانسمیترهای کدورت سنج (توربیدیتی)

Turbidity sensors and transmitters

سنسور کدورت سنج به همراه ترانسمیتر

 

سنسور و ترانسمیترهای کدورت سنج (توربیدیتی) | Turbidity sensors and transmitters

 

تجهیزات برای اندازه‌گیری قابل‌اطمینان کدورت و مجموع مواد جامد و مواد جامد معلق در تمام صنایع

Products for reliable turbidity and total solids / suspended solids measurement in all industries


به‌منظور تضمین کیفیت و کنترل بر روی فرایند، اندازه‌گیری کدورت در رنج وسیعی از صنایع ازجمله تولید آب آشامیدنی، نظارت بر پساب و اندازه‌گیری غلظت لجن در سیستم‌های تصفیه فاضلاب، نظارت بر ورودی آب دریا در پروژه‌های آب‌شیرین‌کن و تشخیص فاسدشدن محصول در لبنیات ضروری است.
 

چگونه سنسور کدورت سنج را انتخاب کنیم
 

سنسورها و ترنسمیتر های کدورت سنج در صنایع آب، فاضلاب، مواد غذایی و نوشیدنی، مواد شیمیایی، علوم زیستی، انرژی و غیره استفاده می‌شود. انتخاب سنسور به برنامه کاربردی بستگی دارد: سنسورهای Nephelometric را برای محلول‌های با کدورت کم مانند آب آشامیدنی انتخاب کنید. برای اندازه‌گیری محلول‌های با کدورت بالا، به‌عنوان‌مثال در فاضلاب، سنسورهای جامد معلق را استفاده کنید. برای مواردی با مقادیر شدید نوسانات کدورت، سنسورهای Absorption برای دستیابی به نتایج اندازه‌گیری یکنواخت، ازجمله تشخیص فاسدشدن محصولات مناسب می‌باشد.

اندازه‌گیری مجموع مواد جامد و مواد جامد معلق در محلول

سنسورهای مجموع مواد جامد و مواد جامد معلق در محلول از روش اندازه‌گیری پراکندگی نور به عقب استفاده می‌کنند. آن‌ها دارای یک LED و دو آشکارساز نور هستند که در زاویه 90 و 135 درجه قرار دارند. ذرات جامد موجود در محلول باعث می‌شوند نوری که توسط لامپ منتشر می‌شود، پراکنده شود. میزان ذرات معلق یا کدورت موجود در محلول توسط مقدار نور دریافت شده (که توسط ذرات جامد پراکنده‌شده) توسط آشکارسازها محاسبه می‌شود. یک ترنسمیتر مقدار کلی یا مقدار مواد جامد معلق را در واحد موردنظر مانند g / l یا TS٪ نشان می‌دهد.


 

 سنسور و ترانسمیترهای کدورت سنج (توربودیتی) | Turbidity sensors and transmitters
 


اندازه‌گیری کدورت با سنسورهای Nephelometric

 

سنسورهای مبتنی بر پدیده Nephelometry کدورت را بر اساس استاندارد ISO 7027 / EN 27027 اندازه‌گیری می‌کنند. آن‌ها دارای یک LED و یک آشکارساز نور هستند که در زاویه 90 درجه قرار دارد. لامپ، پرتو نور را در محلول منتشر می‌کند هنگامی‌که یک نور پراکنده‌شده تولید می‌کند به‌عنوان یک‌ذره در محلول شناخته می‌شود. آشکارساز شدت نور دریافتی را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند. این سیگنال سپس به مقدار کدورت نهایی تبدیل می‌شود و می‌تواند توسط ترنسمیتر در واحد موردنظر نمایش داده شود.
 

سنسور و ترانسمیترهای کدورت سنج (توربودیتی) | Turbidity sensors and transmitters


اندازه‌گیری کدورت با سنسور Absorption

اندازه‌گیری توربودیتی در سنسورهای  Absorption به‌وسیله اندازه‌گیری میزان نور جذب‌شده توسط ذرات در محلول می‌باشد. آن‌ها دارای یک LED و یک آشکارساز نور هستند که به‌طور مستقیم در مقابل لامپ قرارگرفته است. بین آن‌ها(LED و آشکارساز)، ذرات موجود در محلول نور منتشرشده را کاهش می‌دهد، که توسط آشکارساز به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می‌شود و سپس به مقدار کدورت نهایی تبدیل می‌شود. سنسورهای پیشرفته دارای یک لامپ-آشکارساز اضافه است، بنابراین قابلیت اطمینان اندازه‌گیری را بهبود می‌بخشد.
 

سنسور و ترانسمیترهای کدورت سنج (توربودیتی) | Turbidity sensors and transmitters

 

ویژگی های سنسور و ترانسمیتر کدورت سنج


• ما طیف وسیعی از ابزارهای اندازه‌گیری توربودیتی را ارائه می‌دهیم: کدورت سنج، سنسورهای اندازه‌گیری مجموع مواد جامد و مواد جامد معلق به‌اضافه ترنسمیترها و تجهیزات جانبی موردنیاز

• پروب های کدورت سنج ما به شما انعطاف‌پذیری کامل می‌دهد می‌توان آن‌ها را مستقیم در لوله و یا در تجهیزات مخصوص  مونتاژ روی لوله برای اندازه‌گیری سریع بدون از دست دادن پروب نصب کرد و یا آن‌ها را با استفاده از نگه‌دارنده در هر کانال باز، حوضچه یا مخزن نصب کرد.

• ترنسمیترهای کدورت ما سیگنال اندازه‌گیری از هر سنسور کدورت را پردازش می‌کنند و بر اساس اولویت شما نمایش می‌دهند: به‌عنوان نمونه FNU (Formazin Unit Nefelometric)، FTU (Unit Turbidity Formazin)، NTU (Unit Nephilometric Turbidity) و بسیاری دیگر.

• سنسورهای کدورت خود را با مراجع هوشمند حالت‌جامد ما بررسی و کالیبره کنید،استفاده از آن بسیار ساده است و نیازی به استفاده از مایع ندارد.

• طیف گسترده‌ای از تجهیزات نصب  برای استفاده در همه زمینه‌های کاربردی وجود دارد: تجهیزات نصب به‌صورت ثابت، تجهیزات نصب به‌صورت غوطه‌وری، تجهیزات نصب برای لوله و تجهیزات نصب پیشرفته.


 

آنالایزر ها

pH sensors

Turbidity sensors

ORP sensors

Chlorine Sensors

Counductivity Sensors

oxygen sensors