فواید و مضرات مصرف آب سخت
 

مضرات مصرف  آب سخت

فواید مصرف آب سخت

فواید و مضرات سختی آب

اشکالات آب سخت


همان طور که در مقاله آب سخت چیست بیان کردیم کاتیون های موجود در آب عامل سختی آب می باشند که هرچه این کاتیون ها بیشتر باشند آب از سختی بالاتری بخوردار خواهد بود که قصد تکرار مطالب ذکر شده در آن مقاله را در اینجا نداریم در صورت نیاز و علاقه می توانید مقاله مربوطه یعنی آب سخت چیست را مطالعه نمایید.

اما قصد و هدف ما در این مقاله اشاره به فواید و مضرات مصرف آب سخت می باشد که به صورت گذرا و اجمالی به شرح آن می پردازیم.


فواید آب سخت بر بدن

آب سخت در صورتی برای بدن انسان می تواند مفید واقع گردد که میزان سختیه آب مصرفی ما در حد استاندارد باشد یعنی چیزی در حدود 200 میلی گرم در لیتر تا 500 میلی گرم در لیتر باشد.

از فواید مصرف آب سخت در صورتی که میزان سختی آن استاندارد باشد می توان به افزایش سرعت ترمیم استخوان های شکسته و تقویت آن ها  و نیز جلوگیری از ابتلا به بیماری ها و مشکلات مفصلی مانند راشیتیسم گردد.


مضرات مصرف آب سخت


مضرات مصرف آب سخت در صورتی که میزان سختی آب بیش از میزان استاندارد باشد عامل ایجاد مشکلات و بیماری های متعددی در انسان می شود در زیر به تعدادی از این مشکلات و بیماری ها اشاره شده است. اگر سختی آب از حد استاندارد آن بالاتر رود باعث ایجاد مشکلات و بیماری هایی می شود که در زیر به اختصار توضیح می دهیم.

برخی از مشکلات مصرف آب سخت

تغییر طعم و مزه آب، چای و ...
رسوب و آهک در سماور، کتری، اتوی بخار و ...

افزایش زمان پخت مواد غذایی
منیزیم و کلسیم موجود در آب سخت با مواد شوینده واکنش می دهند و باعث کاهش بازده شوینده ها می شود.
تغییر رنگ لباس و کدر شدن آن و نیز زبر و خشن شدن آن ها می شود.
ایجاد رسوب گذاری در تاسیسات ساختمانی
بیماری ها و تاثیرات آب سخت بر بدن انسان
آب سخت باعث افزایش بیماری های پوستی و نیز سوزش و خارش پوست بدن می گردد.
آب سخت سبب آسیب رسیدن و کدر شدن رنگ موها می شود
باعث بالا رفتن بیماری های قلبی و کلیوی مخصوصا ابتلا به بیماری سنگ کلیه می گردد.

 
جهت جلوگیری از مشکلات و بیماری هایی که در بالا ذکر شد از ساده ترین راه ها می توان به استفاده از آب معدنی و یا استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی اشاره نمود.

البته برای انتخاب اینکه بهتر است از آب معدنی استفاده کنیم یا دستگاه تصفیه آب پیشنهاد می کنیم مقاله آب معدنی یا دستگاه تصفیه آب خانگی را مطالعه کنید و با مزایا و معایب هریک بیشتر آشنا شوید تا انتخابی بهتر و مطمعن تری داشته باشید.

البته لازم یادآوری است تنها دستگاه تصفیه آب که با سیستم RO آب را تصفیه می نماید توانایی حذف و کاهش سختی آب را دارد و  مد نظر ما نیز دستگاه تصفیه آب خانگی Ro است و نه دیگر دستگاه تصفیه آب خانگی هایی که با سایر شیوه ها آب را تصفیه می نمایند.

 
.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.