آلوده شدن بطری های پلاستیکی در معرض آب جوش


خطرات حرارت دادن و جوشاندن آب معدنی درون بطری

شناخت مشکلات استفاده از آب های معدنی نسبت به استفاده از دستگاه تصفیه آب باعث انتخاب بهتر برای استفاده از این دستگاه ها به جای آب بطری ها خواهد بود که در چندین مقاله به برخی از مشکلات مصرف آب معدنی اشاره نموده ایم و در این مطلب نیز به یکی دیگر از این مشکلات خواهیم پرداخت .


آلودگی بطری های آب معدنی در مجاورت آب جوش


ساختار اصلی تشکیل دهنده بطری های پلاستیکی آب معدنی ها و دیگر نوشیدنی ها از ماده سمی بیسفنول  Aیا BPA می باشد. این ماده در صورت مصرف باعث ایجاد اختلال در عملکرد غدد بدن می شود همچنین در تماس بودن با این ماده می تواند موجب به دنیا آمدن فرزندانی ناتوان با مشکلات متعدد گردد.

علاوه بر اینکه تماس مستقیم با بیسفنول موجب بیماری ها مختلف خواهد شد همچنین اگر مواد خوراکی مثل نوشیدنی ها که در معرض این ماده قرار گرفته اند و با این ماده شیمیایی آلوده شده اند نیز برای سلامتی زیان آور خواهد بود.

تحقیق ها حاکی از آن است که بطری های پلاستیکی در صورتی که در معرض آب جوش یا در دمای بالا قرارگیرند مواد مضر آن ها تا حدود 55 برابر حالت عادی آزاد خواهند شد.

دانشمندان تصوو می کردند اگر به دفعات زیاد شیشه های پلاستیکی و بطری ها شسته شوند ماده شیمیایی 
بیسفنول از بطری ها آزاد شده و به داخل آب منتقل می شوند که امروزه مشخص شده است که نو بودن و یا کهنه بودن این بطری ها ارتباطی به میزان آزاد شدن این ماده از بطری پلاستیکی ( شیشه پلی کربنات ) ندارد.

همچنین مشخص شده است استفاده از این بطری ها حتی در دمای معمولی نیز باعث آزاد شدن مقادیر اندکی از این ماده به داخل آب خواهد شد.

در نتیجه در استفاده از این بطری ها باید دقت نمود تا از آسیب رساندن به سلامتی خود و خانواده خود جلوگیری نمود.


 
.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.