فلوراید چیست


مضرات فلوراید برای سلامتی

اثرات مخرب فلوراید در آب شرب

فلوراید در چه موادی وجود دارد

منابع اصلی فلوراید چیست

تاریخچه فلوراید


از فلوراید به عنوان شمشیر دولبه یاد میکنند به خاطر اینکه دارای معایب و محاسن زیادی می باشد.

فلوراید یک ماده معدنی است که در طبیعت به وفور یافت می شود و اولین بار در آب اقیانوس کشف شد.

فلوراید ماده ای بسیار سمی و خطر ناک است، مقدار مجاز فلوراید در حدود 1.5PPM تا 4PPM در روز می باشد، در صورت ورود بیش از حد این ماده به بدن باعث مسمومیت، ایجاد سرطان و مرگ می شود.

فلوراید در چای و غذاهای دریایی به وفور یافت می شود و به سرعت از طریق معده جذب می شود و از طریق ادرار دفع می گردد. و معمولا از دو طریق طبیعی (مصرف غذا) و از طریق مصنوعی (خمیر دندام و ژل های حاوی فلوراید) وارد بدن می شود.

 


فواید فلورایداگر میزان فلوراید موجود در آب به میزان کافی باشد باعث استحکام مینای دندان می شود و سبب می گردد دندان ها دیرتر دچار پوسیدگی شوند، بخصوص در کودکان این امر بیشتر خود را نشان می دهد چون مینای دندان تا دو سال پس رویش آن کامل نشده و از این رو دندان در معرض آسیب و پوسیدگی قرار می گیرد.

استفاده از خمیر داندان حاوی فلوراید معمولا از سه سالگی پیشنهاد می گردد چون ممکن است خمیر دندان توسط کودک خورده شود و مقدار فلوراید در بدن افزایش یافته و سبب مسمومیت شود و دهان شویه ها نیز هفتگی یکبار توصیه می گردد.


 

مضرات فلوراید بر روی دندان ها و ستون فقرات و استخوان هامصرف بیش از حد فلوراید سبب ایجاد لکه های قهوه ای بر روی دندان ها، پوسیدگی و سوراخ شدن دندان ها می شود.

فلوراید به عنوان افزایش دهنده تراکم کننده استخوان شناخته می شود و ازدیاد آن در بدن باعث شکستگی استخوان بخصوص در قسمت لگن و همچنین باعث صدمه زدن به ستون فقرات می شود.

از آنجایی که کلسیم برای مبارزه با پوکی استخوان و شکستی در نواحی مختلف بدن بسیار مفید است از این سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)  مصرف بیش از حد فلوراید به خاطر اثرات نامعلوم روس استحکام بدن را ممنوع کرد.

 

اثرات فلوراید بر روی مغز و IQورود بیش از حد فلوراید بر بدن کودکان باعث آسیب رساندن و تداخل در سلول های مغز و پایین آمدن IQ کودکان می شود، افزودن فلوراید به آب آشامیدن در سال 1945 در آمریکا آغاز شد، بدین ترتیب با اضافه شدن فلوراید به آب آشامیدنی آمریکا حق مصرف آب سالم از این شهروندان گرفته شد.

همچنین مصرف بیش از حد سبب افسردگی و کاهش قدرت روانی فرد می گردد.

در سال 2010 پس از 60 سال استفاده بیش از حد از فلوراید در آمریکا از عوارض آن پرده برداشته و مقامات این کشور اعلام کردند که فلوراید برای سلامتی افراد بخصوص کودکان بسیار مضرر است.

اگر میزان فلوراید موجود در بدن از حد استاندارد آن کمتر باشد می توان توسط فلوراید تراپی این کمبود را درمان کرد.


 
پرسش های احتمالی در مورد دستگاه تصفیه اب خانگی و دیگر دستگاه های تصفیه آب
.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.