تشخیص دستگاه تصفیه آب خانگی اصل (اورجینال) از تقلبی

 

دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد و غیر استاندارد

ویژگی های دستگاه تصفیه آب استاندارد

راه های تشخیص تصفیه آب غیر استاندارد


در این مقاله سعی داریم راه هایی جهت تشخیص دستگاه تصفیه آب خانگی اورجینال از  دستگاه تقلبی بیان کنیم. مطالب زیر را با دقت بخوانید تا بتوانید یک دستگاه تصفیه آب خانگی خوب و استاندارد تهیه نمائید.
 

 

تعداد مراحل دستگاه تصفیه آب خانگی


در بازار دستگاه تصفیه آب خانگی متفاوتی با تعداد مراحل متعدد وجود دارد. معمولا دستگاه های تصفیه آب خانگی که به روش Ro آب را تصفیه نمایند از 5 مرحله ای تا 9 مرحله ای می باشد. بنابراین دستگاهی که کمتر از 5 مرحله تصفیه دارد جهت تصفیه آب آشامیدنی مناسب نمی باشد.

دستگاه هایی که تعداد مراحل آن ها کمتر از 5 مرحله بو و فاقد پمپ باشند عموما به عنوان پیش تصفیه برای دستگاه های تصفیه آب خانگی مناسب هستند. این نوع دستگاه ها فقط توانایی حذف ذرات از آب مانند زنگ لوله و گل و لای از آب را دارند و توانایی حذف املاح موجود در آب مانند نیترات، نیتریت، کلر و ... که یکی از اهداف اصلی ما برای خرید تصفیه آب خانگی می باشد را از آب ندارند.

نوعی فیلتر وجود دارد که به اصطلاح به آن سر شیری گفته می شود و بیشتر برای دستگاه آب سرد کن و یا کلمن آب استفاده می شود. در این فیلتر ها از 7 تا 9 مرحله تصفیه وجود دارد که این مراحل از لایه هایی از مواد مختلف جهت تصفیه آب تشکیل شده اند. نمی توان از این فیلتر ها به عنوان دستگاه تصفیه آب یاد کرد زیرا این فیلتر ها نیز فقط توانایی حذف املاح بزرگ نظیر گل و لای و یا زنگ لوله را دارد و املاح مضر را از آب جدا نمی کنند

مناسب ترین و بهترین دستگاه تصفیه آب دستگاهی است که دارای شش مرحله تصفیه باشد و به روش Ro آب را تصفیه نماید. در این دستگاه تصفیه آب خانگی هنگامی که آب از فیلتر ممبران عبور کند تمامی املاح مفید (کلسیم، منیزیم و...) و املاح مضر (نیترات، نیتریت و...) از آب حذف می شود و پس از تصفیه کامل در مرحله ششم دوباره املاح مفید به آب اضافه می شود که این املاح برای سلامتی بدن انسان ضروری می باشد.

 

شیوه تصفیه در دستگاه تصفیه آب خانگی 


این موضوع اهمیت ویژه ای دارد که دستگاهی که شما قصد خرید آن را دارید از چه روشی برای تصفیه آب استفاده می کند. در حال حاضر بهترین روش تصفیه آب همان طور که اشاره نمودیم روش RO یا اسمز معکوس می باشد.

حال سوال اینجاست که از کجا متوجه شویم که دستگاه تصفیه آب خانگی از چه روشی برای تصفیه آب استفاده می کند.

به طور خلاصه می توان گفت که دستگاهی که دارای پمپ، مخزن ذخیره آب تصفیه شده، سوئیچ های فشار ضعیف و فشار قوی، ترانس (آداپتور) و شش مرحله تصفیه است از بهترین نوع دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب می گردد.

پمپ موجود در 
دستگاه تصفیه آب خانگی نشان دهنده وجود فیلتر ممبران می باشد. این فیلتر مهمترین فیلتر در تصفیه آب خانگی به روش Ro است که برای استفاده نمودن از این فیلتر نیاز است آب با فشار به ورودی فیلتر وارد گردد که جهت ایجاد این فشار آب از پمپ در دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می شود.

این دستگاه ها یک ورودی از آب لوله کشی منزل و دو خروجی دارند. یکی از این خروجی ها شامل آب تصفیه شده است و به شیر برداشت وصل می گردد و دیگری به فاضلاب وصل می شود. لازم به ذکر است که دستگاهی که خروجی پساب فاضلاب را نداشته باشد دستگاه تصفیه آب به شمار نمی آید و فقط روش فیلتراسیون ( حذف ذرات از آب ) محسوب می گردد.

 


تضمین کیفیت آب خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی


کیفیت آب خروجی که از نظر بهداشت و سلامت مناسب برای مصرف باشد مهمترین بخش در انتخاب تصفیه آب خانگی و هدف ما برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. صرفا آبی را که مصرف می نمائید از دستگاه تصفیه آب خانگی عبور کرده و اصطلاحا تصفیه شده است را مصرف نکنید به این دلیل که اگر دستگاه نکاتی که ذکر شده را دارا نباشد و یا توسط نصاب خروجی آب دستگاه تنظیم نشده باشد این آب فاقد موارد بهداشتی و سلامت می باشد.

اما چطور مطمئن شویم که آب کاملا تصفیه میشود

دستگاه پرتابلی برای سنجش میزان سختی آب وجود دارد که به اصطلاح به آن TDS متر می گویند و یکی از ضروریات جهت نصب دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد هنگامی که نصاب دستگاه را نصب کرد باید تی دی اس آب را اندازه گیری و آن را بین 75 تا 100 تنظیم کند. اگر TDS آب تصفیه شده با آب ورودی به دستگاه تصفیه آب خانگی تغییری نداشت به این معنی است که شما دستگاه تصفیه آب خانگی تقلبی خریداری کرده اید.

شاید برایتان سوال شود که از کجا معلوم اگر TDS آب در زمان نصب مثلا 80 شود ولی بعد از مدت زمان کوتاهی TDS بالا نرود یا اینکه چطور باید متوجه شویم که واقعا دستگاه تصفیه آب سالم است و مشکلی ندارد؟

در جواب باید باید گفت اگر دستگاه تصفیه آب خانگی که توسط نصاب نصب میگردد و با تی دی اس متر سختی آن روی 80 تنظیم می گردد . احتمال خیلی کمی وجود دارد که در مدت زمان کم مقدار TDS آن بالا برود و معمولا TDS آب بعد از گذشت زمانی بین 4 تا 6 ماه بالا می رود که با تعویض پیش تصفیه آن دوباره TDS به حالت استاندارد باز می گردد.

نکته مهم بعدی این است که قطعات اصلی دستگاه مثل پمپ حتما دارای حک برجسته made in Taiwan باشد و روی هوزینگ ها (محل قرار گیری فیلتر ها) و یا بدنه دستگاه حک برجسته made in Taiwan باشد دقیت کنید که عبارت made in Taiwan به صورت حک برجسته باشد نه چاپی.

 


خرید از فروشنده مطمئن و گارانتی معتبر


اگر نمی توانید دستگاه تصفیه آب خانگی اورجینال از تقلبی را تشخیص دهید حتما از شرکت ها و فروشگاهایی خریداری نماید که معتبر بوده و  دارای برگه ضمانت باشند تا در خصوص دستگاه فروخته شده پاسخگو باشند. به دلیل اینکه مسئولیت پذیری شرکت ها نسبت به فروشگاه ها بیشتر و بهتر است دستگاه تصفیه آب خانگی را از شرکت خریداری نمائید تا از نظر گارانتی و خدمات پس از فروش خیالی آسوده داشته باشید.


 
پرسش های احتمالی در مورد دستگاه تصفیه اب خانگی و دیگر دستگاه های تصفیه آب

.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.