تصفیه آب
 

Water Refinery

روش های تصفیه آب

تصفیه آب و فاضلاب 

انواع تصفیه آب های صنعتی، خانگی و فاضلاب

تصفیه پساب


توانمندی های شرکت آمیتیس در زمینه تصفیه آب


آمیتیس با بهره گیری از دانش فنی روز دنیا؛ با کمک کارشناسان خود که سالیان دراز در زمینه طراحی سیستم های مختلف تصفیه آب تجربه دارند و با استفاده از بهترین تجهیزات قادر است نیاز بسیاری از شهر ها و صنایع به آب تصفیه شده و عاری از هر نوع آلودگی را تامین کند.

تجربه سال ها تصفیه آب دریا، تصفیه آب رودخانه، تصفیه آب چاه، تصفیه پسماب شهری و تصفیه آب صنعتی به ما این امکان را داده است که با توجه به نیاز و شرایط هر منطقه و مشخصات آب موجود، در چهار چوب استاندارد های بین المللی بهترین و ارازان ترین راه را برای تولید آب مورد نیاز ارائه نماییم.


- مشاوره، طراحی، ساخت و راه اندازی سیستم های تصفیه آب، تصفیه فاضلاب و تصفیه پساب

- طراحی و ساخت سیستم های تصفیه آب به روش های RO، UF، DAF، MBR، UV، و ازن زنی

- نماینده و عرضه کننده دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریکام


فعالیت های شرکت آمیتیس در زمینه تصفیه آب در سه بخش

تصفیه آب خانگی
تصفیه آب صنعتی
تصفیه فاضلاب


در مورد تصفیه آب توسط متخصصان تعریف های متفاوتی وجود دارد و شاید به این دلیل باشد که هر یک از متخصصان از دیدگاه خاصی مقوله تصفیه آب را مورد بررسی قرار داده اند، ولی موضوع تصفیه آب هم از لحاظ تعداد مراحل و انواع روش تصفیه آب یک موضوع بسیار پیچیده می باشد.


شاید بتوان تصفیه آب را در حالت کلی به صورت زیر تعریف کرد:


تصفیه آب ( Water purification ) :  به روشی که بتوان طی آب کلیه مواد آلاینده، ذرات جامد موجود در آب، ترکیبات شیمیایی نامطلوب و زیان آور و انواع گازهای و مواد عالی و معدنی مضر را از آب حذف کرد تا قابل استفاده برای مصارف کشاورزی، آزمایشگاهی، صنعتی، پرورش ماهی، استخرها، شرب و ... گردد.

بسته به نیاز ممکن است آب آلوده طی چندین مرحله تصفیه گردد تا قابل استفاده برای آن منظور گردد و فرایند تصفیه آب منجر به کاهش یا حذف ذرات معلق موجود در آب، انواع انگل ها و باکتری های موجود در آب می شود.
 
اهمیت تصفیه آب در زندگی انسان ها

آب یک ترکیب شیمیایی ساده است که در عین سادگی ، خواص خاص و  پیچیده ای دارد. ضرورت آب در سلامت انسان ها و همین طور بر سلامت زندگی انسان ها تاثیر مهمی دارد.

آب های آشامیدنی ناخالص و آلوده می توانند آسیب های جدی  و جبران ناپذیر به انسان وارد کنند و باعث بیماری های گوناگون انگلی و قارچی و ... شوند.آب آلوده و تصفیه نشده  می تواند حاوی کلر ، سرب ، آرسنیک ، نیترات ، فلوراید ، انگل و باکتری و ... باشد که برای سلامتی انسان بسیار خطرناک هستند.

از تاثیرات آلاینده شیمیایی در آب ها می توان به آسیب های سمی حاد و مزمن اشاره کرد. برخی از آلاینده ها در دز پایین و خیلی کم می توانند علاوه بر تاثیر بر روی سلامت در دراز مدت نیز ضایعات پاتولوژیکی  و مخربی را در بدن ایجاد نمایند.

بیماری های متهموگلوبينميا در كودكان و سختی آب و بيماری‌های قلب و مسائل مربوط به بهداشت دهان و دندان‌ها و مسموميت حاد يا مزمن وعروق متاثر ازتركيبات شیمیایی در آب ها مانند  تركيب های فنلی و هيدروكربورهای حلقوی و سموم دفع آفات و فلزات سنگين اشاره نمود.

با این حال می توان گفت که تصفیه آب یک امر حیاتی برای حیات بشر است. از دلایل دیگری که می توان به عنوان اهمیت تصفیه آب نام برد خشکسالی می باشد . در چندین سال اخیر به دلیل کاهش میزان بارش باران و نزولات آسمانی که باعث کاهش قابل توجه منابع آب در کشور شده  که این خود نیاز هرچه بیشتر به استفاده درست تر و بهینه تر از این منابع و نیز تصفیه پساب های خانگی و شهری و صنعتی احساس می شود

 
تصفیه آبتصفیه آب الفتصفیه آب باتصفیه آب یکتصفیه آب دوتصفیه آب سهتصفیه آب چهارتصفیه آب پنجتصفیه آب ششتصفیه آب هفتتصفیه آب هشتتصفیه آب نهتصفیه آب دهتصفیه آب دوازدهتصفیه آب سیزدهتصفیه آب چهاردهتصفیه آب چتصفیه آب ختصفیه آب دالتصفیه آب ذالتصفیه آب رتصفیه آب زتصفیه آب شینتصفیه آب سینتصفیه آب یاتصفیه آب لامتصفیه آب تاتصفیه آب نونتصفیه آب میمتصفیه آب کافتصفیه آب عینتصفیه آب غینتصفیه آب قافتصفیه آب واوتصفیه آب داتصفیه آب ذالتصفیه آب طاتصفیه آب ظاتصفیه آب گاف